Pagina 1 van 2

Afslaan 260E bij stationair / weinig gas

Geplaatst: ma sep 22, 2014 8:59 pm
door Gash
Onlangs heb ik mijn auto een grote beurt gegeven waarbij een groot aantal onderdelen met name van de ontsteking vervangen zijn, allemaal merkspul (Bosch/Beru) overigens. Helaas heb ik sinds kort (+/- 3 weken na het onderhoud) een vervelend probleem: soms slaat de motor af wanneer hij stationair draait. Een koude start gaat prima. Het toerental schommelt soms ietsjes, tussen de 600 en 1000.
Het afslaan doet zich met name voor wanneer ik achteruit in parkeer: met de wielen geheel naar links of rechts gedraaid. De motor is dan warm en rustig inparkeren lukt dan niet want hij slaat af. Ik weet dat er meerdere topics hierover zijn, maar ik heb nog niet iets kunnen vinden wat het zou kunnen zijn, aangezien ik vrijwel alles wat met de ontsteking, maar ook bijv. de filters (lucht/olie/benzine) heb vervangen. Wat zou de oorzaak van dit probleem kunnen zijn?

Re: Afslaan 260E bij stationair / weinig gas

Geplaatst: di sep 23, 2014 1:16 am
door Gullwing
Controleer als eerste de CO2 waarde eens uiteraard bij warme motor.

Valse lucht in het inlaatvtraject door vergane slangen etc, zijn een veel voorkomende oorzaak.

Ook nieuwe bougiekabels kunnen problemen geven.

Re: Afslaan 260E bij stationair / weinig gas

Geplaatst: di sep 23, 2014 1:31 pm
door Gash
Bedankt voor de tip. Ik zal de ontsteking (kabels & verdelerkap) nog eens nalopen. Mogelijk dat ik de stappenmotor nog een loshaal en reinig. Veel verder reikt mijn kennis niet. Anders wordt het een klus voor een echte monteur :)

Re: Afslaan 260E bij stationair / weinig gas

Geplaatst: di sep 23, 2014 7:23 pm
door Gullwing
Kan geen kwaad de stappenmotor eens te reinigen.Soms is dat de oorzaak van instabiele stationairloop.

Je kunt eventueel met een spuitbus remmenreiniger met draaiende motor de omgeving van de injectoren inspuiten.
Reageert de motor daarop door sneller te gaan draaien dan zijn de afdichtrubbers van de injectoren vergaan.
Een setje nieuwe rubbers is niet duur, montage redelijk eenvoudig.

Re: Afslaan 260E bij stationair / weinig gas

Geplaatst: di sep 23, 2014 7:51 pm
door LangeWout
Hallo Cash, ik heb laatst ook het zelfde gehad. Injector reiniger gekocht en na een paar kilometer
was er al resultaat. Nu loopt de motor weer keurig.
Wij zijn op vakantie geweest naar Duitsland en hebben daar ook getankt (euro 95 zonder E10)
Of dat de oorzaak van onze storing geweest is?
Groet Wouter.

Re: Afslaan 260E bij stationair / weinig gas

Geplaatst: di sep 23, 2014 7:55 pm
door Gash
Dat zal ik ook proberen. Vandaag de bekabeling nagelopen maar dat lijkt allemaal prima in orde te zijn. Helaas wel weer een keer afgeslagen. De injectoren heb ik nooit los gehad, dus nieuwe rubbers zouden sowieso geen kwaad kunnen bij 321dkm.

Re: Afslaan 260E bij stationair / weinig gas

Geplaatst: di sep 23, 2014 10:48 pm
door TurboPapagaai
Dan is de kans heel groot dat ze uitgedroogd zijn.

Nieuwe injectoren wellicht een overweging ?
Bij Taxiteile nog geen 30 euro / stuk.

Re: Afslaan 260E bij stationair / weinig gas

Geplaatst: di sep 23, 2014 11:21 pm
door Gash
LangeWout schreef:Hallo Cash, ik heb laatst ook het zelfde gehad. Injector reiniger gekocht en na een paar kilometer
was er al resultaat. Nu loopt de motor weer keurig.
Wij zijn op vakantie geweest naar Duitsland en hebben daar ook getankt (euro 95 zonder E10)
Of dat de oorzaak van onze storing geweest is?
Groet Wouter.
Injectorreiniger heb ik ook pas geleden nog toegevoegd. Op snelheid pakt de motor mooi op en loopt ook rustig. Zal morgen eens kijken of ik mogelijk lekkende rubbers bij de injectoren heb. Nieuwe injectoren zoals TurboPapagaai aanraadt, heb ik ook al overwogen. Al is het alleen om de Benz wat te verwennen :D
Ook zal ik de stappenmotor eerst nog eens reinigen. Nu is het in ieder geval nog prima weer voor wat klusjes op de stoep.
Voor het mooie zou ik de klepseals en klepstoters moeten vervangen want ik heb wat olieverbruik en als de Benz wat langer stilstaat, start íe met wat getik. Maar goed: met ruim 3 ton op de teller mag dat ook wel van mij :).

Re: Afslaan 260E bij stationair / weinig gas

Geplaatst: wo sep 24, 2014 12:19 am
door Gullwing
Goede voornemens om de Benz wat te verwennen.
Probeer eerst eens wat een setje nieuwe rubbers met injectorreiniger oplevert,
Kleprubbers en 12 nieuwe hydraulische stoters lijken mij prioriteit te hebben.

Een 260/300 motor die flink verwend is loopt weer als een zonnetje. weet ik uit ervaring.

Re: Afslaan 260E bij stationair / weinig gas

Geplaatst: di sep 30, 2014 6:31 pm
door Gash
Het gaat inmiddels van kwaad tot erger: wilde zojuist gaan rijden maar kwam nog maar net de straat uit toen hij al afsloeg. Start ook moeilijker en slaat vrijwel direct weer af zodra hij loopt. Het lijkt mij er op dat het aan de brandstoftoevoer ligt. Misschien de brandstofpomp defect?

Re: Afslaan 260E bij stationair / weinig gas

Geplaatst: di sep 30, 2014 8:09 pm
door LangeWout
Hallo Jaap, dat heb ik ook gehad en na de injector reiniger geen probleem meer.
Veel suc6 met je zoektocht.
Groet Wouter.

Re: Afslaan 260E bij stationair / weinig gas

Geplaatst: di sep 30, 2014 8:16 pm
door Gash
Het is lastig: Kon hem een paar uur geleden niet eens meer het parkeervak in krijgen omdat hij steeds afsloeg. Zojuist gestart en zonder veel gas te geven toch nog in het parkeervak weten te parkeren. Als de motor loopt, dan loopt íe trouwens wel prima.

Re: Afslaan 260E bij stationair / weinig gas

Geplaatst: di sep 30, 2014 10:09 pm
door Gullwing
Meet of laat de brandstofdruk eens meten. Best mogelijk dat de brandstofpomp bezig is de strijd op te geven.
Wanneer is het filter bij de pomp voor het laatst vervangen, kan ook de oorzaak zijn.

Re: Afslaan 260E bij stationair / weinig gas

Geplaatst: di sep 30, 2014 10:23 pm
door Gash
Gullwing schreef:Meet of laat de brandstofdruk eens meten. Best mogelijk dat de brandstofpomp bezig is de strijd op te geven.
Wanneer is het filter bij de pomp voor het laatst vervangen, kan ook de oorzaak zijn.
Dat is het 'm juist: het filter bij de pomp is gloednieuw. Dit geldt ook voor de bougies/kabels/roter/verdeelkap/luchtfilter/oliefilter & olie.

Vanmiddag liet ik de motor stationair lopen en na een minuut of 2 valt íe gewoon uit. Rijden vanaf een koude start lukte krap 200m toen íe al weer uitviel. Wanneer je de auto dan weer start en hem met veel gas geven aan de praat probeert te houden, valt íe toch weer uit. Met een paar keer opnieuw starten kreeg ik hem alsnog weer terug voor de deur.

Las ergens op een website dat ik blijkbaar nog het oude type overspanningsrelais heb (met ├®├®n 10 Ohm weerstand) en dat vervangen geen kwaad kan, maar ik wil niet lukraak allerlei prijzige onderdelen gaan vervangen :D. Dit schijnt echter ook voor veel vage problemen te kunnen zorgen.

De stappenmotor heb ik nog eens ingespoten met remmenreiniger, maar zag er op zich schoon uit. Hem een avond laten weken in een reinigingsmiddel heb ik echter nog niet gedaan.

Re: Afslaan 260E bij stationair / weinig gas

Geplaatst: di sep 30, 2014 10:24 pm
door Gash
Rotor en verdeelkap zijn van Bosch. De kabels en bougies zijn van Beru. Na inmiddels veel lezen en op youtube videos bekijken ( ''Mercedessource'' vind ik erg duidelijk), check ik morgen de benzinedruk, maar zeker ook naar vacu├╝mlekken. Dat wordt echt spoorzoeken voor mij...

Re: Afslaan 260E bij stationair / weinig gas

Geplaatst: di sep 30, 2014 11:57 pm
door TurboPapagaai
Tank filter ??

Re: Afslaan 260E bij stationair / weinig gas

Geplaatst: wo okt 01, 2014 12:36 am
door Gash
TurboPapagaai schreef:Tank filter ??
De tank & filter heb ik ook al eerder gereinigd.

Re: Afslaan 260E bij stationair / weinig gas

Geplaatst: wo okt 01, 2014 2:07 am
door Gullwing
De prijs van het overspanningsrelais valt best mee, nog geen 40 euro.

Principieel zijn er twee mogelijkheden: gebrek aan vuur of gebrek aan brandstof.
Kijk eens met een losse bougie of je een mooie dikke vonk hebt.
Zie je maar een klein miezerig vonkje dan zijn ontstekingsmodule of bobine verdacht
Het beste is eerst vonkenfabriek goed controleren en daarna brandstof.
Met de vonken ben je gauw klaar, brandsto is uitgebreider.

Nog iets, je hebt toch geen ''R'' bougies gemonteerd?
Dat zijn ontstoorde bougies ivm radio ontvangst.

Re: Afslaan 260E bij stationair / weinig gas

Geplaatst: wo okt 01, 2014 10:42 am
door Gash
Er zitten nu Beru 14K-8DUO bougies in. Met een oude bougie zal ik inderdaad eens kijken of er een sterke vonk is.

Re: Afslaan 260E bij stationair / weinig gas

Geplaatst: wo okt 01, 2014 9:18 pm
door Gash
Heb er vandaag weer wat tijd aan besteed. Benzine lijkt hij voldoende te krijgen: druk op de brandstofleiding. Heb zoals geadviseerd gekeken naar de vonk dmv een losse bougie. Deze lijkt me inderdaad wat zwak. Vervangen van de bobine zou dan mogelijk de eerste keus zijn. Wat zou zo'n ding, onderdeelnummer 000 158 54 03, nieuw kosten?
Ook heb ik de stekker van de stappenmotor losgetrokken terwijl de motor liep: dit gaf weinig verandering en alsnog viel de motor al weer snel stil.
Aangezien ik toch bezig was, ook een compressietest op de cilinders gedaan. Deze waren allemaal tussen de 10 en 11 bar. Da's niet verkeerd geloof ik.