Ultra 98...E0?

Hier kun je over van alles en nog wat kletsen omtrend de W124.
Leuk filmpje met een W124? Of met de W124 iets leuks mee gemaakt?
Plaats het hier!
(Geen vragen over de W124?
Plaats reactie
archivarius
Erelid
Erelid
Berichten: 1659
Lid geworden op: vr mar 25, 2016 10:28 pm
Roepnaam: Nan
Type wagen: 230CE
Bouwjaar: 1990
Automaat: Ja
LPG: Nee
Locatie: Ergens in Friesland...

Ultra 98...E0?

Bericht door archivarius »

Hallo allemaal,

Gisteren getankt bij Joontjes in Heerenveen, die had 'Ultra 98 E0' beschikbaar. E0??!! Dus zonder enige toevoegingen? Zie https://joontjesbv.nl/brandstoffen/

Even wat onderzoek gedaan:
ÔÇ£E0ÔÇØ bestaat niet. E5 is de klasse met het laagste aandeel ethanol. Belangrijk om te beseffen: E5 betekent niet dat er 5% ethanol in zit, E5 betekent dat er maximaal 5% in kan zitten. 0% is dus ook een optie. En zo zijn er brandstofmaatschappijen die bewust geen ethanol toevoegen ÔÇô zelfs gegarandeerd! Dat is de E0-kolom in de tabel.

ÔÇ£E0ÔÇØ lijkt misschien niet van belang maar voor klassieke en sportieve autoÔÇÖs en motoren, evenals oudere grasmaaiers, buitenboordmotoren en standverwarmingen, is dit goed nieuws. Tegelijkertijd ben ik burgerlijk ongehoorzaam genoeg om het label E0 wel te gebruiken, zie de onderstaande tabel, duidelijkheid is toch een belangrijk aspect.


Zie ook https://vanderworp.org/transport-benzin ... -of-ron98/

Groeten,
Nan.
Over smaak valt wel degelijk te twisten, over kwaliteit niet.
Gebruikersavatar
Nico 43
Diamant Boarder
Diamant Boarder
Berichten: 2660
Lid geworden op: zo aug 19, 2012 7:44 pm
Roepnaam: Nico
Type wagen: 230E
Bouwjaar: 1992
Automaat: Ja
LPG: Nee
Locatie: Ermelo

Re: Ultra 98...E0?

Bericht door Nico 43 »

Ze maken er wel wat van maar bedankt voor je tip ik heb dat hier in de buurt nog niet gezien die EO :D
Mensen met verstand rijden Mercedes
Plaats reactie