Pagina 1 van 1

verwarming ACC

Geplaatst: di dec 19, 2023 8:18 pm
door stinus
beste forumleden,

Sinds ik een walbaan heb aangenomen een goede maand geleden en ik nu zo'n kleine 1000km per maand rijd, ben ik de oude dame beter en beter aan het leren kennen.

Een euvel dat me tijdens de eerste winterprik en langere ritten is opgevallen is het volgende.
De verwarming, gestuurd door de automatic climate control, doet het tijdens de eerste 20 minuten prima. Na een paar km al warme lucht, en behoorlijk warm na een 10 tal minuten. So far, so good.

Na een minuut of 20 worden de prestaties van de kachel toerentalafhankelijk :roll: Sta ik stationair te draaien, gaat ze ijskoud blazen, geef ik een dot gas >2000 rpm blaast ze terug warm.

Ik heb er een aantal weken over zitten denken en ik vermoed het volgende: Na starten is de thermostaat nog gesloten en circuleert het koelwater in een kleine kring mee over de kachelradiator. Als de motor op temperatuur is en de thermostaat opent, wordt de kring veel groter en is er niet genoeg debiet meer om over te kachel te lopen tenzij de waterpomp flink gaat draaien door meer toeren te maken. Klinkt dat iemand aannemelijk?
Is er een tweede auxiliary waterpomp voor circulatie over de kachel? Zoja zal dat waarschijnlijk de spelbreker zijn om het ook tijdens stationair draaien, lekker warm te krijgen.

Voor het volledige plaatje, het betreft een 300TDT uit 1992.

Re: verwarming ACC

Geplaatst: di dec 19, 2023 9:45 pm
door Shostakovich124
stinus schreef:
Is er een tweede auxiliary waterpomp voor circulatie over de kachel?
Zoja zal dat waarschijnlijk de spelbreker zijn om het ook tijdens stationair draaien, lekker warm te krijgen.
Idd, die zit onder het expansietankje op de langsbalk en gaan wel eens kapot...

Re: verwarming ACC

Geplaatst: wo dec 20, 2023 10:27 am
door HakanC
Auxiliary waterpomp is naar mijn weten om tijdens bijvoorbeeld stationair draaien toch genoeg warm water richting het kachel te leveren.. Heb je de MonoVentiel bij de accu al eens open gemaakt en gekeken wat ie doet? Sowieso ook kijken op elektrisch werken.

Re: verwarming ACC

Geplaatst: wo dec 20, 2023 10:37 am
door stinus
bedankt voor de snelle reacties.
Ik kijk het na en kom terug met het resultaat. :handgestures-thumbup: