Sneeuwkettingen

Hier kan je alles posten omtrent jouw eigen Mercedes wat niet in een andere forum past.
Gesloten
Hans

Sneeuwkettingen

Bericht door Hans »

De W124 is mijn eerste achterwiel aangedreven wagen sinds een Hyundai Pony ergens in de jaren 80 en toen ging ik nooit weg in de winter, dus ik vraag me af, hoe zit dat met sneeuwkettingen? Ik lees wat wisselende dingen op diverse sites over de vraag of je sneeuwkettingen alleen op de achterwielen moet doen, of zelfs op alle 4 de wielen. Is er hier iemand die daar ervaring mee heeft?
w124E320

Re:Sneeuwkettingen

Bericht door w124E320 »

sneewkettingen alleen op de aangedreven wielen monteren.....
Rob300
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Berichten: 744
Lid geworden op: zo mei 03, 2009 6:51 am
Roepnaam: Rob
Type wagen: 200D
Bouwjaar: Ouder
Automaat: Nee
LPG: Ja
Locatie: Rotterdam

Re:Sneeuwkettingen

Bericht door Rob300 »

w124E320 schreef:sneewkettingen alleen op de aangedreven wielen monteren.....


Het gebruik is echter op de Nederlandse wegen verboden
Hans

Re:Sneeuwkettingen

Bericht door Hans »

Rob300 schreef:Het gebruik is echter op de Nederlandse wegen verboden


Ik was ook niet van plan ze in Nederland te gaan gebruiken. :laugh:

Het Nederlandse juridische kader boeit me niet zo, het gaat om rijden in Zwitserland. Maar het punt is vooral, ik lees verschillende dingen over het gebruik van sneeuwkettingen bij achterwiel aangedreven auto's (het wordt al dan niet aanbevolen ook kettingen om de voorwielen aan te brengen) en ik was benieuwd of er iemand over kan schrijven vanuit ervaring.

Op het moment dat je sneeuwkettingen nodig hebt, en je hebt ze alleen om je achterwielen liggen, levert dat bv problemen op met sturen?
Gebruikersavatar
BrunoSacco
Silver Boarder
Silver Boarder
Berichten: 262
Lid geworden op: do jun 11, 2009 9:41 pm
Type wagen: E320
Bouwjaar: 1995
Automaat: Ja
LPG: Nee
Locatie: Arnhem

Re:Sneeuwkettingen

Bericht door BrunoSacco »

Nooit problemen mee gehad. Origineel is mijn 124 met M+S banden uitgerust (auto komt uit de Beierse Alpen) en heb ik een "sneeuwkettingknopje" op het middenconsole. Wel aan te bevelen als je de bergen in wil en geen 4matic hebt.
Goede winterbanden is een must en met sneeuwkettingen rij je toch nooit harder dan 50 km/u.

P.S. Overigens heb ik maling aan het verbod in NL. 't Is dat ik ze niet heb, anders had ik zondag en maandag gewoon met sneeuwkettingen gereden. Liever een boete dan schade.
Hans

Re:Sneeuwkettingen

Bericht door Hans »

BrunoSacco schreef:heb ik een "sneeuwkettingknopje" op het middenconsole. Wel aan te bevelen als je de bergen in wil en geen 4matic hebt.


Ehh, wat doet dat knopje?
gerkenator

Re:Sneeuwkettingen

Bericht door gerkenator »

ik ben al een paar keer vast komen te zitten in de sneeuw, heb nu 3 grint tegels 60x40 in de kofferbak liggen en ik heb bandenspanning wat verlaagd, en moet zeggen dat dat al een heel stuk scheelt, ik heb overigens geen winterbanden.

wil je geen grintegels in je kofferbak hebben dan moet je wat vaker tanken, want een volle tank dat scheelt ook al met druk en grip op je achterwielen.
Gebruikersavatar
BrunoSacco
Silver Boarder
Silver Boarder
Berichten: 262
Lid geworden op: do jun 11, 2009 9:41 pm
Type wagen: E320
Bouwjaar: 1995
Automaat: Ja
LPG: Nee
Locatie: Arnhem

Re:Sneeuwkettingen

Bericht door BrunoSacco »

De sneeuwkettingschakelaar verbetert (wanneer ingeschakeld) de grip van de aandrijfwielen bij het wegrijden uit stilstand. Boven de 60 km/u wordt deze extra grip weer automatisch uitgeschakeld.
Gesloten